Kontakt

Zde najdete kontakt na mě, sociální sítě, které využívám, a dozvíte se také něco málo z historie firmy. Důležité jsou také odborné znalosti a firmy, se kterými spolupracuji a které tímto rád doporučím.

Vladimír KlausIng. Vladimír Klaus
Zakladatel a technický ředitel
Terezínská 701/4
190 00  Praha 9 - Prosek
IČ: 61842257 (Zapsán v živnostenském rejstříku na Úřadu městské části Praha 18)
Tel: 604 272 554 (na neznámá čísla nereaguji!)
E-mail: vklaus (zavinac) audrey.cz
Web: www.audrey.cz

LinkedIn Twitter Facebook YouTube

Historie firmy AUDREY software

Firma AUDREY software byla založena již v roce 1993 při přípravě diplomové práce na téma "Výukový program na numerické metody pro střední školy". Aplikace se jmenovala Cassius 1.0 a byla připravena v Borland Pascal 7.0 v grafickém prostředí, za použití rozšíření Turbo Vision. Po ukončení VŠ jsem realizoval několik dalších projektů, např. Datmat 1.0, což byl databázový systém na evidenci materiálu nebo AFY 1.2 pro vytváření zakázek.

V roce 1994 jsem začal pracovat pro společnost Agentura Modré stránky a Dr. LANG group. Podílel jsem se na řadě výukových, multimediálních a prezentačních titulů na CD-ROM (první fulltextová multimediální encyklopedie Evropané, Modré stránky na CD-ROM, Státy a jejich představitelé, Filmoví herci současnosti atd.). Poté jsem pokračoval v práci pro společnost LANGMaster (dříve Dr. LANG group) na dalších výukových CD-ROM zaměřených na jazyky, ale především na kompletní přípravě produktů pro výuku předmětů na ZŠ/SŠ, uvedených pod názvem ŠKOLA hrou. Ty jsem později lokalizoval do slovenštiny.

Počátkem roku 2001 jsem začal měnit zaměření firmy a díky tomu i realizovat významnější zakázky pro Nakladatelství Prometheus, Kartografii Praha a později také pro Ottovo nakladatelství. Vznikla tak řada zajímavých fulltextových encyklopedií na CD-ROM a několik Redakčních systémů. Neméně plodná byla také spolupráce se společností Anopress IT, pro kterou jsem připravoval více něž 40 aplikací, v čele s vlajkovou lodí - Informační servis Anopress - na zpracování elektronického monitoringu tisku. Okolo roku 2002 jsem také začal publikovat řadu odborných článků na téma digitální fotografie na serveru Grafika.cz a dále tak rozšiřoval portofolio nabízených služeb. Do tohoto období spadá i rozšíření firmy o řadu externích spolupracovníků, kteří mi s projekty pomáhají.

Další zásadnější změna přišla v roce 2011, kdy jsem začal používat ASP.NET pro webové projekty. Novější projekty jsou všechny již tvořené ve Visual Studiu, napojené na SQL Server databázi, využívající jQuery a především jsou realizované s ohledem na responzivní design. U desktopových aplikací jsem se posunul k Delphi XE 7 a tvorbě složitějších aplikací. V neposlední řadě jsem napsal 3 příručky týkající se SQL a Photoshopu, založil řadu blogů a publikoval velké množství odborných článků a recenzí.

Rozhovor s Jiřím Rosteckým

V červnu 2016 mě zpovídal Jiří Rostecký z Mladého podnikatele. Skvělý zážitek s řadou postřehů...

Jak podnikat na volné noze 23 let

Odborné znalosti

Dlouhodobě se snažím kompletně pokrývat celou IT oblast, od programování na zakázku, přes hardware až po konzultace z oboru. Mezi moje odborné znalosti a zkušenosti patří:

  • Státní zkoušky na ČVUT-FEL (software/hardware)
  • Výborné znalosti informačních technologií, přehled o celé oblasti software/hardware
  • Více než 20 let programování v Delphi (Pascal) - multimediální a fulltextové technologie, databázové aplikace, programy na práci s grafikou a zvukem ...
  • Tvorba webových aplikací v MS Visual Studiu a ASP.NET, dříve Macromedia Dreamweaver apod.
  • Více než 15 let programování veškerých aplikaci z řady Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Access, Project ...) a práce s nimi
  • Téměř 20 let práce s databázemi MS Access, MS SQL Server, PostgreSQL, dříve dBase, Paradox apod.
  • Téměř 15 let fotopraxe - digitální zrcadlovka, zpracování ve Photoshopu, příprava k tisku
  • Programování grafických programů Adobe Photoshop, CorelDRAW a práce s nimi
  • Instalace počítačů, zálohovací systémy a aplikace ...