Ceník

V této sekci vám poskytnu podrobný přehled o mé cenové politice, metodě spolupráce a kritériích pro specifikaci projektu. Můžete zde také najít informace o aktuálních nabídkách, specifikách cenotvorby a komplexní technické podpoře, kterou poskytuji. Mým cílem je zajistit transparentnost a srozumitelnost pro každého, kdo se zajímá o mé služby.

Moje hodinová sazba

Základní sazba na všechny mé služby začíná na 1 800 Kč bez DPH.
Cena za konzultace začíná na 2 500 Kč bez DPH.
Jsem plátce DPH a veškeré ceny uváděné na tomto webu jsou bez DPH!
Uvedená sazba se zpravidla jednou za rok mění.

Než začneme spolupracovat

Než se pustíme do spolupráce je třeba nejprve zjistit, zda jsem daný problém schopen řešit, případně za jakou cenu a čas. Z tohoto důvodu nabízím ZDARMA počáteční seznámení s projektem v rozsahu max. 2 hodin, resp. úvodní telefonát v rozsahu max. 30 minut. Poté je třeba napsat objednávku a závazně potvrdit spolupráci.

Pak se můžeme pustit do detailnější analýzy problému, konzultací, osobního setkání apod. Je ale třeba zdůraznit, že jakékoliv konzultace, technologické výzkumy, řešení problémů po telefonu či e-mailu jsou již placené. Výsledkem této úvodní fáze je Specifikace projektu.

Projektová konzultace

Pokud se při úvodním seznámení s projektem zjistí, že jde o náročnější záležitost nebo je ihned vhodnější osobní setkání s příslušným představením požadavků na straně jedné a možností na straně druhé, nabízím tzv. projektové konzultace. Jedná se o placenou konzultační schůzku u klienta (platí pouze pro Prahu), kdy si můžeme detailně vysvětlit vše, co by měla daná aplikace, funkce, rozšíření... obsahovat. Minimální čas, na který si mě můžete objednat jsou 3 hodiny (7 500,- Kč bez DPH) a je tedy nanejvýš vhodné mít připravené všechny otázky a podklady, aby byla schůzka co nejefektivnější. Výsledkem bude též krátký zápis spolu s kvalifikovaným odhadem časové, technické i finanční náročnosti.

Specifikace projektu

Specifikace projektu je přesný popis požadované práce včetně detailů, které se v průběhu upřesňování projektu domluví a zdokumentují. Na základě toho je vytvořen rozpočet a časová náročnost. Specifikací může být i sada mailů s popisy jednotlivých částí, pomohou i nákresy a poznámky v papírové či elektronické podobě. V každém případě projekt nezačne, dokud nebude jasná a oběma stranami odsouhlasená (podepsaná) specifikace.

Co když neumíte specifikaci připravit?

Pak vám s tím pomohu, vyptám se a vše sepíšu do přehledného dokumentu. V případě malých projektů se můžeme vejít do jedné stránky a není třeba se ničeho obávat. Tato služba je placená dle standardní sazby. V případě potřeby konzultací u externích odborníků může být cena stanovena individuálně.

Co když si myslíte, že specifikace není třeba?

Pak je mi líto, ale spolupráce není možná. Bez výjimky.

Rozpočet a vyúčtování

Po specifikaci projektu dostanete cenový návrh odpovídající i potřebnému času a technologiím. V průběhu práce pak připravuji detailní rozpočet, kde jsou jednotlivé realizované či plánované části rozpoložkované a okomentované, jsou v něm zanesené zaplacené zálohy apod. V závěrečném vyúčtování pak budou zohledněny i případné vícepráce nebo naopak nerealizované části.

U projektů také vždy přichází možnost volby projektového účtování (vyžaduje perfektní specifikaci) nebo hodinového účtování (dodělávky, servisní činnost, výzkum apod., kdy nemusí být dopředu zřejmý rozsah prací).

Jsou nějaké možnosti slevy?

Slevy možné nejsou. Také bych rád dostal jen tak slevu třeba v pekařství nebo obchodě s elektronikou, ale tak podnikání ani obchodování zatím nefunguje. Jedinou možností může být časově omezená akce související s nějakou událostí.

Technická podpora

Základní technická podpora je možná pouze přes e-mail support (zavináč) audrey (tečka) cz. Telefonickou podporu je třeba domluvit zvlášť a bývá možná pouze od vybraného technického pracovníka. Vše se účtuje dle uvedené hodinové sazby (za každých započatých 30 minut). Opravy chyb z mé strany jsou pochopitelně zdarma (netýká se ale chyb způsobených nepřesným zadáním, špatnou spoluprací, nedodáním dostatečného vzorku dat apod.).

Řešení běžného dotazu/požadavku je možné očekávat do 3 pracovních dní, v případě zásadního problému se pokusím vše vyřešit samozřejmě co nejdříve. Pokud na věc spěcháte, je možné se domluvit na řešení do 1 pracovního dne, ale to se již projeví dvojnásobnou hodinovou sazbou. Také je třeba respektovat, že uvedená technická podpora není placený hotline typu 24/7.

Výjimky

Ceny zde popsané nemusí platit, pokud bude třeba k realizaci projektu dokoupit další služby či komponenty, najmout specialistu apod. Toto vše Vám ale sdělím v přípravné fázi, když budeme připravovat specifikaci. Další důvod, proč je specifikace nutná...

Specifickou výjimkou je expresní realizace požadavku, kdy je aktuální hodinová sazba navýšena o 100 %.

Pro zrychlení technické podpory, rozšířených možností konzultací či pravidelné správy webu/aplikace je vhodné si domluvit platbu paušálu. Moje služby tím můžete získat levněji.

Máte dotazy či nestandardní přání?

Není nic jednoduššího než mi poslat svůj dotaz a zanechat kontakt. Po zvážení a případném technologickém výzkumu se Vám ozvu s tím, zda problematice rozumím a jsem schopen vám s řešením problému pomoci nebo je to mimo moje možnosti (odborné, časové, etické) a ke spolupráci doporučím třeba někoho jiného.