Dejvice, únor 2019

16. 2. 2019

Dejvice, únor 2019
Dejvice 2019

Malá výprava do Dejvic měla za cíl navštívit několik zajímavých lokalit, které nejsou od sebe moc vzdálené, takže se vše (cca 7 km) dá zvládnout za 2 hodiny pomalé chůze. Ideální je, když vyrazíte po dobrém obědě z pizzerie Grosseto mezi vysokými školami ČVUT, tak kousek od nich je vila Vlasty Buriana, pak dále a výše Institut Václava Klause a pak, směrem k vyhlídce Baba, narazíte také na vilu, kde se natáčel film Kulový blesk. Bonusem byla pak prolejzačka "Sputnik", kterou jsem před 40+ lety ve Stromovce opravdu lezl. Samozřejmě i výhled z Baby je v podstatě v každém ročním období skvělý. Návrat pak na metro Dejvická uzavřel první "jarní" výlet.

Zajímavostí této fotoakce bylo také to, že jsem fotil výhradně na mobil Huawei P10, a to do RAWu. Zpracování bylo o to náročnější a zdlouhavější, ale kvalita mě velmi příjemně překvapila, a hlavně jsem se nemusel potýkat s "rozmázlými" nekvalitními JPG, které většinou z podobných přístrojů lezou, aniž by se dala kvalita JPG vylepšit. Pomocníky při zpracování byly, jako obvykle v poslední době Adobe Photoshop CC, Adobe Bridge CC a Camera Raw CC.

Fotogalerie


Pokud máte zájem o nějakou z fotografií a rádi byste ji použili k soukromým nebo komerčním účelům, kontaktujte mě prosím, přiložte náhled, a uveďte požadované rozlišení, včetně účelu. Pokud jsou na fotografii osoby, bude třeba si vyžádat jejich souhlas!

Příbuzné fotoakce

Dejvice – Dolní Šárka, červen 2019
Dolní Šárka 2019
Dejvice, říjen 2011
Dejvice 2011