Lokalizace aplikací a dat

Lokalizace aplikací a dat

Na projektech, které nějak souvisely s lokalizací, jsem se podílel již v polovině 90. let (kdy to byla ještě velmi složitá záležitost) a pokračuji v nich do současnosti. Techniku jsem dále zdokonaloval při práci na velkém projektu LANGMaster ŠKOLA hrou, pro který jsem vytvořil i Redakční systém, který spravoval veškeré zdrojové, přeložené i zkorekturované texty, byl schopen počítat náklady na všechny činnosti, rozesílat e-maily a kontrolovat celé work-flow. Byl to systém vytvořený na platformě MS Access, spolupracoval s MS Wordem, MS Excelem a MS Outlookem. Celkově jím prošlo více než 40 000 textových bloků v několika variantách. Překládalo se z angličtiny a polštiny do češtiny a později i do slovenštiny. Ovšem stále se jednalo především o lokalizaci dat, a proto jsem v minulých letech rozšířil své služby také o lokalizaci aplikací programovaných v Delphi.

Nyní tedy mohu dodávat aplikace v multijazykovém prostředí, a to včetně exotických jazyků. Proto také spolupracuji s přední firmou na lokalizační nástroje pro Delphi. Paralelně s tímto umím připravit speciální ovladač klávesnice, díky kterému je možné psát znaky opravdu zcela libovolné. Systém je plně kompatibilní s přepínám klávesnic ve Windows.

V této souvislosti se pochopitelně velmi detailně věnuji problematice Unicodu a kódování obecně. Mám např. velmi rychlý systém na práci s objemnými XML soubory kódovanými v UTF-8. A nesmím zapomenout ani na tvorbu vícejazyčných webových stránek.

Realizované projekty

AUDREY Glyph Manager 2019 (FREEWARE) AUDREY Image from Clipboard 2019 (FREEWARE) AUDREY FTP Downloader 2018 AUDREY SQL Transformer 2018 (FREEWARE) AUDREY Glyph Manager 2017 (FREEWARE) Aktualizace Anopress aplikací 2016 Colliers Integis Outlook add-in 2014 ČSRES - firemní stránky 2013 Conditio humana - web občanského sdružení 2013 AUDREY European VAT Finder 2012 AUDREY Diacritics Remover 2012 Media Information Studio 2012 Activation Studio 2012 AUDREY Updater 2012 Aplikace a projekty pro Anopress IT (2004-2011) Adrian von Arburg, Ph.D. - nové osobní stránky Edice VNPČP (Pilotní verze 2009) JED software Adrian von Arburg, Ph.D. - osobní stránky Informační servis Anopress 2008 International Velká školní encyklopedie ve slovenštině Glyfz Viewer 2007 Lokalizace systému eduROM do slovenštiny 3 Ottova všeobecná encyklopédia na CD-ROM Lokalizace systému eduROM do slovenštiny 2 Lokalizace systému eduROM do slovenštiny 1