Programování Microsoft Office aplikací

Programování Microsoft Office aplikací

Produkty z řady Microsoft Office používám pro vlastní práci i externí projekty velmi často. Moje první zkušenosti se týkaly již MS Wordu 6.0 (okolo roku 1995) a pokračovaly postupně přes všechny další verze, neboť zpracování textových dat je jednou z nejčastějších činností, které provádím. Někdy připravuji projekt pouze přímo v dané aplikaci, jindy k tomu ještě připojím řídící aplikaci programovanou z Delphi, čímž se možnosti celého systému zásadně zvětší.

Další produktem, se kterým jsem začal intenzivněji pracovat, byl MS Excel. Naprogramoval jsem v něm systém na výpočet daní a pojistného, ale i řadu dalších zajímavých projektů, např. pro LG Česká republika, CzechInvest, Towers Consulting  nebo LANGMaster.

Velmi specifickou oblastí je programování MS Outlooku, pro který jsem připravil zálohovací systém na archivaci e-mailů (spolupracoval i s MS Exchange), ale především aplikaci AUDREY Mailorator pro hromadné rozesílání personifikovaných e-mailů. Z poslední doby je pak velmi zajímavá tvorba add-in modulů pro společnost Colliers International nebo vlastní projekt na evidenci času AUDREY Time Reporter.

Další velmi využívanou aplikací je MS Access, ve kterém jsem připravil řadu speciálních redakčních systémů, sloužících jako centrální systém pro skladování dat, vedení informací o projektech a napojením na tiskové a finanční systémy. MS Access hojně používám i jako databázový motor (MS Jet) pro projekty v Delphi.

Ostatní aplikace používám spíše ve standardním režimu - MS Project nebo MS PowerPoint zatím nebylo třeba speciálně programovat, ale v případě potřeby to nebude žádný problém.

Zcela specifickou (a zásadní) roli zastává MS OneNote, který slouží jako centrální úložiště všech poznámek, informací k projektům, seznamu prací atd. A s tím samozřejmě souvisí i práce s MS OneDrive a dalšími službami a aplikacemi.

Realizované projekty

ČSRES grafika 2019 AUDREY Vyhodnocení docházek 2018 AUDREY EDITA Pojištění 2017, edice pro Generali Pojišťovnu Irena MAIL 2014 Colliers Integis Outlook add-in 2014 TEVA Brněnské onkologické dny 2014 - prezentační USB Manažer právních dokumentů 2014 AUDREY Náhrady MS Word mezer 2013 Aplikace a projekty pro Anopress IT (2004-2011) AUDREY Generátor certifikátů 2011 Anopress PDF Manager 2011 Manažer právních dokumentů 2011 Edice VNPČP Hudební svět pro děti Zpracování jazykových dat pro LANGMaster 6 Zpracování jazykových dat pro LANGMaster 5 Manažer právních dokumentů 2010 Power mapa pro Towers Consulting Edice VNPČP (Pilotní verze 2009) Zpracování jazykových dat pro LANGMaster 4 Towers Consulting - Excel programování a Word design AUDREY software web 2009 ČESKO - Ottův historický atlas na CD-ROM Zpracování jazykových dat pro LANGMaster 3 Zpracování jazykových dat pro LANGMaster 2 Zpracování jazykových dat pro LANGMaster Databáze objednávek pro LG Electronics ČR Úprava systému vedení jazykové školy Glossa LANGMaster Moodle Serializer Ottův Redakční systém 2007 Návrh a programování Excel dotazníků pro Czech Invest a Creditinfo CR Sbírka úloh z fyziky pro střední školy Informační servis Anopress 2005 Zpracování obchodní databáze pro Kartografii Praha