Cellebess 2001, říjen 2001

19. 10. 2001 

Cellebess 2001, říjen 2001

Expedice Cellebess byla malá výprava na sever naší vlasti do klimaticky velmi krušného a na podzim nevlídného počasí. Příroda nezklamala, a tak bylo po celou dobu jen několik stupňů nad nulou, mlhy a vítr. Účastníci expedice byli naštěstí velice dobře a po všech stránkách vybaveni. Den před odjezdem mi zavolal Kejar, abych se připravil na velkou zimu. Ptám se, co to je velká zima. No to je když potřebuješ dva svetry a placatici. A sakra, placatici nemám! 

Co byla Expedice Cellebess

Expedice Cellebess byla malá výprava na sever naší vlasti do klimaticky velmi krušného a na podzim nevlídného počasí. Příroda nezklamala, a tak bylo po celou dobu jen několik stupňů nad nulou, mlhy a vítr. Účastníci expedice byli naštěstí velice dobře a po všech stránkách vybaveni.

Proč byla expedice uspořádána

Šlo o tajnou misi a cvičení, které mělo posílit sebevědomí obou učastníků výpravy a připravit je na případné nasazení v extrémních podmínkách v blíže neurčené oblasti. Již předem je možno prozradit, že sebevědomí bylo posíleno až až a mise se dá označit za veleúspěšnou.

Kdo se expedice účastnil

Dva vojensky protřelí výsadkáři z roty pomalého nasazení - VK s krycím jménem Ládík Čupršpión (vysloužilý civilkář) a JR s krycím jménem Kejar [kežar] Ričmond (zasloužilý modroknížkař). Autentické fotografie obou naleznete v závěru této reportáže. Všechny ostatní podobizny doprovázející reportáž jsou z důvodu utajení digitálně upraveny.
 
Zde naleznete původní reportáž z expedice i fotoalbum.

Fotogalerie


Pokud máte zájem o nějakou z fotografií a rádi byste ji použili k soukromým nebo komerčním účelům, kontaktujte mě prosím, přiložte náhled, a uveďte požadované rozlišení, včetně účelu. Pokud jsou na fotografii osoby, bude třeba si vyžádat jejich souhlas!

Viz též

Expedice Klondajk 2015, červenec 2015 Či-wau-ua Extreme Tour 2003, červenec 2003 Surrinam 2002, červenec 2002 Po stopách Šerloka Holmepese, květen 2002 Ecynticor 2001, červenec 2001