Lokalizace aplikací a dat

Komentáře (0)

Lokalizace aplikací a dat

Na projektech, které nějak souvisely s lokalizací, jsem se podílel již v polovině 90. let (kdy to byla ještě velmi složitá záležitost) a pokračuji v nich do současnosti. Techniku jsem dále zdokonaloval při práci na velkém projektu LANGMaster ŠKOLA hrou, pro který jsem vytvořil i Redakční systém, který spravoval veškeré zdrojové, přeložené i zkorekturované texty, byl schopen počítat náklady na všechny činnosti, rozesílat e-maily a kontrolovat celé work-flow. Byl to systém vytvořený na platformě MS Access, spolupracoval s MS Wordem, MS Excelem a MS Outlookem. Celkově jím prošlo více než 40 000 textových bloků v několika variantách. Překládalo se z angličtiny a polštiny do češtiny a později i do slovenštiny. Ovšem stále se jednalo především o lokalizaci dat, a proto jsem v minulých letech rozšířil své služby také o lokalizaci aplikací programovaných v Delphi.

Nyní tedy mohu dodávat aplikace v multijazykovém prostředí, a to včetně exotických jazyků. Proto také spolupracuji s přední firmou na lokalizační nástroje pro Delphi. Paralelně s tímto umím připravit speciální ovladač klávesnice, díky kterému je možné psát znaky opravdu zcela libovolné. Systém je plně kompatibilní s přepínám klávesnic ve Windows.

V této souvislosti se pochopitelně velmi detailně věnuji problematice Unicodu a kódování obecně. Mám např. velmi rychlý systém na práci s objemnými XML soubory kódovanými v UTF-8. A nesmím zapomenout ani na tvorbu vícejazyčných webových stránek.

Realizované projekty

AUDREY SQL Transformer 2018 (FREEWARE) AUDREY Glyph Manager 2017 (FREEWARE) Aktualizace Anopress aplikací 2016 Colliers Integis Outlook add-in 2014 ČSRES - firemní stránky 2013 Conditio humana - web občanského sdružení 2013 AUDREY European VAT Finder 2012 AUDREY Diacritics Remover 2012 Media Information Studio 2012 Activation Studio 2012 AUDREY Updater 2012 Aplikace a projekty pro Anopress IT (2004-2011) Adrian von Arburg, Ph.D. - nové osobní stránky Edice VNPČP (Pilotní verze 2009) JED software Adrian von Arburg, Ph.D. - osobní stránky Informační servis Anopress 2008 International Velká školní encyklopedie ve slovenštině Glyfz Viewer 2007 Lokalizace systému eduROM do slovenštiny 3 Ottova všeobecná encyklopédia na CD-ROM Lokalizace systému eduROM do slovenštiny 2 Lokalizace systému eduROM do slovenštiny 1

Komentáře (0)

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé.